Instagram’da Kalıcı Hesap Kapatma Yolları
Instagram’da Kalıcı Hesap Kapatma Yolları

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır. Çünkü mobil cihazlardan hesap kapatma işlemi gerçekleştiremezsiniz. Tarayıcınız üzerinden ınstagram web sitesine girerek bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi, Instagram hesap silme linkine tıklayıp hesabınızı silme ve dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı kalıcı olarak silmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra profilinize girerek, seçeneklerden ayarlara tıklamalısınız. Karşınıza bir ekran çıkacaktır. Sol üstte yer alan profil düzenle seçeneğine tıklayıp, sayfanın sonunda bulunan hesap silme seçeneğine tıklamalısınız. Hesabınızı neden silmek istediğinizi belirterek, hesabınızın şifresini girip, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Instagram Hesabını Neden Kapatma İhtiyacı Duyulur?

Instagram hesabınızı kapatmanızın birçok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında en çok görülen, kullanıcıların sosyal medyada çok fazla zaman geçirmesidir. Böyle düşünenler Instagram'a bağımlı olmamak için ve etrafındakilere daha çok vakit ayırmak için Instagram hesabını kapatmayı gerçekleştirir. Kullanıcılar etrafındaki insanlara daha fazla odaklanabilmek için ve daha iyi bir iletişim kurmak için Instagram hesabını kapatabilirler. Instagram Güvenilir Takipçi günümüzde oldukça yaygındır. Siz de bu bağımlılardan biriyseniz ve gün içinde yaptığınız her şeyi paylaşma ihtiyacı duyuyorsanız, bu durumu önlemek için hesabınızı kapatabilirsiniz ya da Instagram uygulamasına olan güveniniz azaldıysa, hesabınızı kapatma yolunu tercih edebilirsiniz.

Instagram Hesabı Kaç Günde Kalıcı Olarak Silinir?

Hesabınızı kalıcı olarak silmeye karar verdiyseniz ve yukarıda bahsettiğimiz işlemleri sırasıyla yaptıysanız, bir daha hesabınıza girmemeniz gerekmektedir. Çünkü hesabınıza o anda hemen silinmemektedir. Eğer hesabınızın silinme süresi dolmadan tekrar hesabınıza giriş yaparsanız, yaptığınız işlemlerin hiçbiri etkili olmayacaktır. Instagram kalıcı hesap silme işlemini yaptıktan sonra 28 gün içerisinde giriş yapmadığınız takdirde hesabınız silinecektir. Eğer hesabınıza bu süre içinde giriş yaparsanız, işlem gerçekleşmez.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip