Instagram’da Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma
Instagram’da Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Instagram'da gezinirken istemediğiniz videolar aniden açılarak, otomatik olarak oynatılmaktadır. Bu durum bazı kullanıcıları rahatsız etmektedir. Instagram otomatik video oynatma, daha fazla verinin harcanmasına neden olmaktadır. Otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için, doğru yerleri işaretlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptığınızda videoların kendi kendine açılması engelleyebilirsiniz. Otomatik video oynatma özelliği tüm kullanıcılara aktif olarak gelmektedir. Pasif hâle getirebilmeniz için hesap veri ayarları düzenlemeniz gerekmektedir. Ayarlar bölümünden daha az veri kullan seçeneğini dokunursanız, otomatik video oynatma özelliğini kapatmamış olacaksınız.

Instagram Otomatik Video Oynatma Veri Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram otomatik video özelliğini kapatabilmeniz için hesabınızda veri ayarlarını düzenlemeniz gerekmektedir. Peki, bu işlemi nasıl yapacaksınız? Aşağıdaki adımları sırasıyla yaptığınızda, bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalısınız.

  • Daha sonra sağ alt kısımda yer alan simge aracılığı ile profilinize geçiş yapmalısınız.

  • Profilinize geldiğinizde üst kısımda bulunan üç çizgi ikonuna tıklayarak, ayarlar bölümüne gelmelisiniz.

  • Ayarlar bölümünden hesap ayarları seçeneğine gelerek, hücresel veri kullanımını bulmalı ve hesabınıza giriş yapmalısınız.

  • Karşınıza gelen ekranda iki seçenek olacaktır. Bu iki seçenek arasından daha az veri kullan yazısına tıklamanız gerekmektedir.

Bu özellik kendi mobil verinizi kullandığınızda geçerli olmaktadır. Wi-fi ile bağlanmanız durumunda daha az veri kullan özelliği pasif hâle gelecektir. Hesabınıza giriş yaptığınızda ilk olarak bu ayarları kontrol etmeniz, otomatik video oynatma özelliğini kapatmanız konusunda işinize yarayacaktır.

Instagram’a Wi-fi İle Giriş Yapılması Hâlinde Veri Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram’a wi-fi ile giriş yapmanız durumunda, işler biraz değişmektedir. Ayarlar yukarıda bahsettiğimiz şekilde gerçekleşse de, wi-fi ile giriş yaptıktan sonra daha az veri kullan seçeneği pasif hâle gelmektedir. Bu nedenle Instagram uygulamasına wi-fi ile giriş yaptıktan sonra daha az veri kullanılması için veri tasarrufu düğmesine tıklamalısınız.

İlginizi çekebilecek yazılar:

Instagram Takipçi Satın Alınmalı mı?

Instagram Mavi Tik Kimlere Veriliyor?

Instagram Bana Soru Sor Özelliği Nedir?

Instagram Şekilli Biyografi Yazma

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip