Instagram'da Tüm Mesajların Kendiliğinden Silinmesi Neden Olur?
Instagram'da Tüm Mesajların Kendiliğinden Silinmesi Neden Olur?

Instagram uygulamasının geliştirdiği bazı güncellemeler sonucunda bazen olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bu olumsuz sonuçlardan bir tanesi ise Instagram’da tüm mesajların kendiliğinden silinmesi sorunudur. Bu sorunun ortaya çıkma nedeni, pek çok farklı nedenden dolayı olabilir. Ancak kesin olarak bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Instagram uygulamasında tüm mesajlarınızın kendiliğinden silinmemesi için önlemler alabilirsiniz. Mesajlarınızın silinmemesi için, öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığını anlamanız gerekir. Daha sonra karşılaştığınız sorunla ilgili önlem alabilirsiniz. Instagram’da tüm mesajların kendiliğinden silinmesinin nedeni olarak aşağıdaki durumlar gösterilebilir.

  • Instagram hesabınız spamlanmış olabilir.
  • Instagram hesabınızın erişimine izin verdiğiniz bir program, mesajlarınızı kontrol altına almış olabilir.
  • Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemiş olabilirsiniz.
  • Instagram dm kutunuzda bulunan mesajları yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz.
  • Instagram hesabınız başka birinin eline geçmiş olabilir.

 Tüm mesajlarınızın silinmesi sorunuyla alâkalı olarak yukarıdaki nedenlerden bir tanesi bu duruma yol açmış olabilir. Hangi durumun neden olduğunu tespit ederek, ona göre önleminizi alabilirsiniz. 

Instagram Tüm Mesajların Kendiliğinden Silinmesine Neden Olan Durumlar İçin Çözüm Yolları Nelerdir?

Instagram hesabınıza tüm mesajlarınızı silinmesinin nedeni spam almanızsa, belli bir süre geçtikten sonra bu sorun kendiliğinden çözülecektir. Hesabınızda spam almamanız için topluluk kurallarına uymanız gerekir. Instagram hesabınız başka birinin eline geçmiş ya da erişimine izin verdiğiniz bir uygulama mesajlarınıza müdahale etmişse, hesap şifrenizi değiştirebilir ve  açık olan cihazlardan çıkış yapabilirsiniz.

Instagram’da Engelleme İşlemi Sonrası Mesajlar Silinir Mi?

Birçok Instagram kullanıcısının, merak ettiği konular arasında engelleme işlemi sonrasında mesajların silinip silinmeyeceği konusu vardır. Instagram'da mesajlaştığınız kişi sizi engellediğinde mesajlarınız silinebilir. Ayrıca  mesaj bölümünde, kaybolan mesaj modunun açık olması durumunda da mesajlarınızın silinmesi gayet normal bir durumdur.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip