Instagram Reels Videosuna Müzik Nasıl Ekleyebilirsiniz?
Instagram Reels Videosuna Müzik Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Instagram reels videolarını yüklerken, isterseniz videonun sesini kullanabilirsiniz isterseniz de Instagram müzik kütüphanesinden seçtiğiniz bir müziği ekleyebilirsiniz. Reels videolarınıza müzik eklediğinizde, eğer videoda ses varsa duyulmayacaktır. Peki, reels videosuna müzik nasıl ekleyebilirsiniz? Reels videolarınıza müzik eklemek için, sol tarafta bulunan ses simgesine dokunmanız gerekir.  Hikâyeleri müzik eklediğiniz şekilde reels videolarınıza da müzik ekleyebilirsiniz. Müzik ekleyeceğiniz bölümü açtığınızda yukarıda bulunan arama bölümünde istediğiniz bir müziği aratarak, eklemeniz mümkündür. Belirlediğiniz müziğini reels videonuza eklemek için üstüne tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi tamamladığınızda, videonuz üzerinde müzikle alâkalı düzenlemeler yapabilirsiniz.

Instagram Reels Videosuna Metin, Emoji Ve Çıkartma Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Reels videolarınızı yüklerken, videonuzu daha eğlenceli bir hale dönüştürmek için, metin, emoji ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Emoji ve çıkartmaları reels videonuza ekleyebilmek için, videoyu paylaşacağız bölümün üst kısmında bulunan gülen yüz işaretine tıklamanız gerekir. Burada çeşitli emoji ve çıkartmalar ekleyebilmeniz mümkündür. Hangi emoji ve çıkartmaya ekleyeceğinize karar verdiğinizde, üzerine tıklayarak videonuza ekleyebilirsiniz. Ardından eklediğiniz emoji ve çıkartmaları sürükleyerek video üzerinden hareket ettirebilir ve parmaklarınızı kullanarak boyutunu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Eklediğiniz   emoji ve çıkartmaları reels videonuzda  sabitlemek istiyorsanız, sabitleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Reels videonuza metin eklemek için ise, video paylaşım bölümünün üst kısmında bulunan araç çubuğundaki kalem simgesine tıklayarak, videonuz üzerine metin ekleyebilmeniz mümkündür.

Instagram Reels Videosunu Nasıl Kaydedebilirsiniz?

Reels videosunu kaydetmek için, orta kısmında bulunan kaydet düğmesine tıklamalısınız. Ardından 3 saniyelik bir geri sayımdan, reels videonuzu kaydetmeye başlayabilirsiniz. Videonuzu kayıt sırasında duraklatmak isterseniz, başlatmak için tıkladığınız düğmeye tekrar basmalısınız. Reels videonuzu duraklattığınızda, video üzerinde efekt ve hız özellikleri ile düzenlemeler yapabilirsiniz. Reels videonuzun çekimini tamamladığınızda, otomatik olarak oynatılacaktır.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip