Instagram Spam Nasıl Atılır 2021
Instagram Spam Nasıl Atılır 2021

Instagram'da bir kullanıcıya spam atmanız, o kullanıcıyı şikayet ettiğiniz anlamına gelmektedir. Herhangi bir Instagram kullanıcısına, Instagram kurallarına uymadığı için ya da sizi rahatsız ettiği için spam atmak istiyorsanız, öncelikle şikayet etmeniz gerekmektedir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için, spam atmak istediğiniz kullanıcının profiline girmelisiniz.  Profiline girdikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklamanız gerekir. Buraya tıkladığınızda şikayet et seçeneğini görürsünüz. Şikayet et seçeneğine bastığınızda, ilgili kullanıcıyı neden şikayet ettiğinize dair bir soru yöneltilecektir. Nedeninizi belirttikten sonra, bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer spam atmak istediğiniz kullanıcının, hızlı bir şekilde hesabının kapanmasını istiyorsanız, şikayet sayısının arttırılması gerekir.

Instagram Spam Neden Atılır

Instagram spam atma durumu, Instagram kullanıcılarının herhangi bir kural dışı hareket karşısında diğer kullanıcıları şikayet edebilecekleri bir şikayet seçeneğidir.  Sizi rahatsız eden hesaplara spam atarak, şikayet edebilirsiniz. Bu şikayetler sonrasında yaptığınız bildirimde haklıysanız Instagram uygulaması, ilgili kullanıcı hakkında gerekli işlemi yapmaktadır. Instagram kullanıcılarının spam atmasına neden olan kullanıcılar aşağıdaki gibidir.

  • Taciz içerikli ve küfürlü mesaj atan kullanıcılara spam atabilirsiniz.
  • Dolandırıcılık gibi yüz kızartıcı suçlar işleyen bir hesaba spam atabilirsiniz.
  • Dine ve dini değerlere karşı hakaret içerikli paylaşımlar yapan Instagram kullanıcılarına spam atabilirsiniz.

Genelde yukarıdaki nedenlerden dolayı Instagram hesapları spam yemektedir. Bu sebeplere dayanarak şikayette bulunduğunuzda, ilgili hesaplar bir süreliğine kapatılabilir ya da Instagram yetkililerinin kararına göre süresiz kapanabilmesi de mümkündür.

Instagram Spam Nedir?

Instagram uygulamasında paylaşımlarından rahatsız olduğunuz ya da sizi tacizleri ile rahatsız eden kullanıcılara spam atabilirsiniz yani şikâyet edebilirsiniz. Her iki durumda aynıdır. Uygulama üzerinde karşılaşabildiğiniz bu tür hesaplara sıpam attığınızda, gerekli görüldüğü takdirde kapanmasına ya da bir süreliğine kapanmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip