TikTok Reklam Alma Nedir?
TikTok Reklam Alma Nedir?

TikTok reklam alarak para kazanabilmeniz mümkündür. Bu durumu sağlamak için yüksek takipçi ve izlenme sayılarına ulaşmanız gerekir. TikTok uygulamasında ünlü olanların bir marka ile anlaşarak, ürün veya kampanyalarının reklamını yaptığını görebiliyoruz. TikTok kullanıcılarına doğrudan para ödemediği için, hesaplar aldıkları reklamlarla ciddi paralar kazanabiliyorlar. Hatta bazı markalar, reklamları için bazı fenomenlerle yazılı sözleşmeler imzalayıp, maaşlı bir çalışan olarak çalıştırabiliyorlar. TikTok’ta reklam almak oldukça zor bir iştir. Bunun için çok emek harcamanız gerekir. Aldığınız reklamlarla ilgili videolarda, markaların ürünlerini tavsiye edebilir ya da inceleyerek ürün hakkında bilgiler verebilirsiniz.

TikTok Reklam Verme Nedir?

TikTok uygulamasında reklam vermek için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

  • TikTok reklamları için öncelikle yapmanız gereken, TikTok reklam sayfasına kayıt olarak, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmaktır.
  • TikTok reklam hesabınızı açtıktan sonraki işlem ise, reklam panosundan bir kampanya seçiminizdir. Ardından oluştur demelisiniz ve kampanyanız doğrultusunda bir hedef belirlemeniz gerekir.
  • Daha sonra kampanyanıza bir isim vermemiz gerekir ve reklamlarınız için toplam bütçenizi belirlemelisiniz.
  • Oluşturduğunuz reklamların hangi kitleye ve nereye gösterileceğini belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için birçok parametre bulunur. Hedef kitlenizi yaşa, cinsiyete, ilgi alanlarına ve kullandıkları dile göre belirleyebilirsiniz.
  • Bir sonraki işlem bütçenizi belirlemektir ve reklamlarınızın yayınlanacağı saati ve tarihi karar verilmelidir.
  • Daha sonra bütçenizin hızını ve hedefini belirlemeniz gerekir. Son olarak reklamlarınızı tasarlayacağınız bölüm karşınıza gelmektedir.

TikTok Reklam Modelleri

TikTok reklam modelleri çeşitlidir. Bu konu hakkında sizlere bilgiler sunacağız.

  • TikTok’ta yayın içi reklamlar bulunmaktadır. Bu reklamlar video geçişleri sırasında kullanıcıların karşısına çıkar.
  • TikTok’ta üstten görünümlü(top view) reklamlar bulunmaktadır. Bu reklamlar uygulamayı açtığınızda, açılır pencerede gösterilen reklamlardır.
  • TikTok’ta marka devralma (brand takeover) reklamlar bulunmaktadır. Bu reklamları uygulamayı açtığınızda görebilirsiniz.
  • TikTok’ta markalı etiket challenge reklamlar vardır. Bu reklamlar markalar aracılığı ile bir hashtag altında dans, şarkı veya skeç oluşturan reklamlardır.

Tiktok ucuz takipçi sayfamızda %10 indirim başladı! 

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip